Ludzie

Zdjęcie zarządu i komisji rewizyjnej, od lewej: Robert Płachta, Agnieszka Filipiak, Hanna Jaśkiewicz, Łukasz Berger, Joanna Śmiecińska, Jowita Wycisk, Jacek Olesiejko
Zarząd i komisja Rewizyjna

Zarząd

Zdjęcie Łukasza Bergera

Dr Łukasz Berger

Latynista i hispanista, adiunkt w Instytucie Filologii Klasycznej. W swoich badaniach zajmuje się komunikacją, pragmatyką historyczną i komedią rzymską. Opiekun Koła Naukowego Klasyków i współprowadzący Studenckiego Teatru „Sfinga”. W wolnych chwilach czyta fantastykę i mówi, że chciałby adoptować psa.

Zdjęcie Agnieszki Filipiak

Dr Agnieszka Tamara Filipiak

Dziennikarka, hispanistka, związana z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Naukowo zajmuje się komunikowaniem się nowych ruchów społecznych oraz analizą mediów online. Współtwórczyni spotkań, konferencji, warsztatów o tematyce gender studies i queer studies. Pasjonatka kina, gór i królików. W Stowarzyszeniu zajmuje się organizacją Tęczowego DKF.

Zdjęcie Roberta Płachty

Robert Płachta

Student na kierunku nowe media w komunikacji, absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Chciałby zmieniać przestrzeń uczelnianą, by była miejscem tak bezpiecznym, wspierającym i tęczowym, jak tylko to możliwe. Kocha popkulturę, dobrą fantastykę i muzykę pop. Marzy, żeby mieć kota.

Zdjęcie Joanny Śmiecińskiej

Dr Joanna Śmiecińska

Pracuje na Wydziale Anglistyki, gdzie prowadzi zajęcia zakresu językoznawstwa i pisania akademickiego. Naukowo zajmuje się badaniem rozwoju prozodii mowy.  Zaangażowana w działania na rzecz społeczności LGBT+, a zwłaszcza tęczowych rodzin, (współ)organizatorka seminariów, konferencji i szkoleń poświęconych tematyce LGBT+ prowadzonych w ramach współpracy z Miastem Poznań, współzałożycielka Fundacji Tęczowe Rodziny.

Posiadaczka gangu czarnych kotów. Lubi rower, wiedzę, kontakt z naturą i domowe obiady. Zdaniem przyjaciół, lubi czasem wkładać kij w mrowisko (tylko w przenośni). 

Zdjęcie Jowity Wycisk

Dr Jowita Wycisk

Psycholożka i kulturoznawczyni, wykładowczyni na studiach psychologicznych, badaczka rodzicielstwa podejmowanego przez kobiety w związkach jednopłciowych. Autorka opracowań dotyczących zagadnień LGBT+ w psychologii, zaangażowana w miejską politykę równościową i działalność pozarządową, m. in. w Fundacji Tęczowe Rodziny. Lubi hodować rośliny, opiekować się zwierzakami, śpiewać i… zmieniać świat. Nade wszystko ceni więzi z bliskimi. Wierzy w moc troski i czystej obecności, którą znajduje w praktykach mindfulness i compassion. 


Komisja rewizyjna

Zdjęcie Hanny Jaśkiewicz

Mgr Hanna Jaśkiewicz

Doktorantka w Szkole Nauk o Języku i Literaturze. W swoich badaniach zajmuje się przedstawieniem dialektów niemieckich i japońskich w literaturze współczesnej. Uwielbia kapibary, grę The Sims, skoki narciarskie oraz swoją kotkę Jadwigę.

Zdjęcie Pawła Leszkowicza
Paweł Leszkowicz, foto. Anna Zagrodzka

Prof. UAM dr hab. Paweł Leszkowicz

Historyk sztuki, wykładowca akademicki i niezależny kurator specjalizujący się w studiach LGBT+ w obszarze sztuki i kultury wizualnej. Autor wielu wystaw sztuki queer, w tym Miłość i demokracja (2006) w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Ars Homo Erotica (2010) w Muzeum Narodowym w Warszawie i Civil Partnerships. Feminist and Queer Art and Activism in the UK (2012) w University of Brighton Gallery. Wraz ze swoim mężem Tomaszem Kitlińskim uczestniczył w pionierskiej kampanii wizualnej Niech nas zobaczą (2003). Pasjonat pływania, spacerów w lesie i jazdy samochodem. 

Zdjęcie Jacka Olesiejki

Dr Jacek Olesiejko

Adiunkt w zakładzie literatury angielskiej i lingwistyki literackiej na Wydziale Anglistyki UAM, badacz literatury staroangielskiej, którą czyta przez pryzmat gender studies. W wolnych chwilach pasjonuje się akwarystyką i jeździ na rowerze.

Osoby członkowskie
(członkostwo zwyczajne)

Gabriela Bagińska
Daria Banasiewicz
Jerzy Bandel
Anna Bednarek
Maja Brzozowska-Brywczyńska
Patrycja Całkowska
Ada Czerwińska
Dominika Dańczak
Dominika Dańczak
Anita Dobrzycka
Dominika Drohomirecka
Agnieszka Filipiak
Maja Gołębiowska
Aleksandra Gomuła
Stanisław Grabowski
Daniel Grzonka
Karina Guzowska
Oskar Hara
Paulina Jakubowska
Karolina Jankowska
Hanna Jaśkiewicz
Aleksandra Jaworska
Piotr Jodko
Wiktoria Kawecka
Jakub Piotr Kilanowski
Malwina Kitta
Magdalena Kłodnicka
Agnieszka Kocznur

Paulina Korżenko
Marcela Kościańczuk
Karolina Kotowska
Oliwia Kowalewska
Agata Krawczyk
Gabriela Krawczyk
Lena Krzemień
Weronika Kubas
Michał Kubiak
Weronika Lato
Julia Łażewska
Alicja Markowska
Sylwia Michalak
Inga Mikulska
Sandra Mleczak
Joanna Mucha
Natalia Nadworna
Marcin Naranowicz
Sandra Nita
Nikola Nowak
Agnieszka Nowicka
Adrian Nowicki
Natalia Ostaszewska
Maria Pakuza
Maria Paradowska
Julia Paterczyk
Miłochna Pawlic
Hubert Piętka
Robert Płachta
Gabriela Potentas
Anna Rogozinska

Marta Rogulska
Gabriela Anna Skrzypczak
Julia Słobodzian
Ludwika Alicja Sowa
Martin Stosik
Zofia Szałek
Zuzanna Śliwa
Klaudia Tomkiewicz
Dorota Trzaska
Aleks Uhornicki
Marta Winkler
Kamil Wiśniewski
Olga Witczak
Małgorzata Wojtukiewicz
Marek Woszczek
Zuzanna Zaremba
Paulina Zgryzek
Karolina Zygmunt
Krzysztof Żukowski

Osoby członkowskie
(członkostwo wspierające)

Franciszek Chwałczyk
Patrycja Dybacka
Tomasz Dyrmo
Tomasz Dzięgielewski
Igor Konieczny
Izabela Kotlarska

Gabriela Lehle
Filip Leszczyński
Weronika Łazarczyk
Alina Radlińska
Anna Rogos-Hebda
Paweł Scheffler

Joanna Seniów
Zbigniew Sołtysek
Maja Talaśka
Ola Teszner