Ludzie
Zarząd
Dr Łukasz Berger
Latynista i hispanista, adiunkt w Instytucie Filologii Klasycznej. W swoich badaniach zajmuje się komunikacją, pragmatyką historyczną i komedią rzymską. Opiekun Koła Naukowego Klasyków i współprowadzący Studenckiego Teatru „Sfinga”. W wolnych chwilach czyta fantastykę i mówi, że chciałby adoptować psa.
Dr Agnieszka Tamara Filipiak
Dziennikarka, hispanistka, związana z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Naukowo zajmuje się komunikowaniem się nowych ruchów społecznych oraz analizą mediów online. Współtwórczyni spotkań, konferencji, warsztatów o tematyce gender studies i queer studies. Pasjonatka kina, gór i królików. W Stowarzyszeniu zajmuje się organizacją Tęczowego DKF.
Robert Płachta
Student na kierunku nowe media w komunikacji, absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Chciałby zmieniać przestrzeń uczelnianą, by była miejscem tak bezpiecznym, wspierającym i tęczowym, jak tylko to możliwe. Kocha popkulturę, dobrą fantastykę i muzykę pop. Marzy, żeby mieć kota.
Dr Joanna Śmiecińska
Pracuje na Wydziale Anglistyki, gdzie prowadzi zajęcia zakresu językoznawstwa i pisania akademickiego. Naukowo zajmuje się badaniem rozwoju prozodii mowy. Zaangażowana w działania na rzecz społeczności LGBT+, a zwłaszcza tęczowych rodzin, (współ)organizatorka seminariów, konferencji i szkoleń poświęconych tematyce LGBT+ prowadzonych w ramach współpracy z Miastem Poznań, współzałożycielka Fundacji Tęczowe Rodziny.
Posiadaczka gangu czarnych kotów. Lubi rower, wiedzę, kontakt z naturą i domowe obiady. Zdaniem przyjaciół, lubi czasem wkładać kij w mrowisko (tylko w przenośni).
Dr Jowita Wycisk
Psycholożka i kulturoznawczyni, wykładowczyni na studiach psychologicznych, badaczka rodzicielstwa podejmowanego przez kobiety w związkach jednopłciowych. Autorka opracowań dotyczących zagadnień LGBT+ w psychologii, zaangażowana w miejską politykę równościową i działalność pozarządową, m. in. w Fundacji Tęczowe Rodziny. Lubi hodować rośliny, opiekować się zwierzakami, śpiewać i… zmieniać świat. Nade wszystko ceni więzi z bliskimi. Wierzy w moc troski i czystej obecności, którą znajduje w praktykach mindfulness i compassion.
Komisja rewizyjna
Mgr Hanna Jaśkiewicz
Doktorantka w Szkole Nauk o Języku i Literaturze. W swoich badaniach zajmuje się przedstawieniem dialektów niemieckich i japońskich w literaturze współczesnej. Uwielbia kapibary, grę The Sims, skoki narciarskie oraz swoją kotkę Jadwigę.
Prof. UAM dr hab. Paweł Leszkowicz
Historyk sztuki, wykładowca akademicki i niezależny kurator specjalizujący się w studiach LGBT+ w obszarze sztuki i kultury wizualnej. Autor wielu wystaw sztuki queer, w tym Miłość i demokracja (2006) w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Ars Homo Erotica (2010) w Muzeum Narodowym w Warszawie i Civil Partnerships. Feminist and Queer Art and Activism in the UK (2012) w University of Brighton Gallery. Wraz ze swoim mężem Tomaszem Kitlińskim uczestniczył w pionierskiej kampanii wizualnej Niech nas zobaczą (2003). Pasjonat pływania, spacerów w lesie i jazdy samochodem.
Dr Jacek Olesiejko
Adiunkt w zakładzie literatury angielskiej i lingwistyki literackiej na Wydziale Anglistyki UAM, badacz literatury staroangielskiej, którą czyta przez pryzmat gender studies. W wolnych chwilach pasjonuje się akwarystyką i jeździ na rowerze.